Loading color scheme

Лапароскопска урология - хирургия в подкрепа на живота

Лапароскопската хирургия е бързо развиващ се дял в съвременната урологична практика с отлични резултати. Тя е щадящата алтернатива на отворения тип операция. Затова и  спектърът й на приложение расте непрекъснато. Днес включва почти всички операции в уринарния тракт, сред които нефректомия, частична нефректомия, адреналектомия, простатектомия, хирургия при стеснения на прехода между бъбрек и уретер (UPJ), а също и в таза или ретроперитонеална лимфна дисекция. Ключово условие за качеството на резултата е нивото на подготовка на хирурга. В ЛЕЙЗЪР МЕД лапароскопските урологични операции се извъшват от експертен международен екип с висок клас апаратура, включваща ултразвуков нож и мощни източници на светлина.

Сред най-често извършваните лапароскопски операции е радикалната простатектомия. Към нея се пристъпва при диагностициран карцином на простатата в начален стадий – когато още не е преминал границите на капсулата й. Извършва се със специализиран инструментариум, състоящ се от дълги и тънки тръбички. Те достигат до засегнатия орган през 4-5 миниотвора - през единия от тях тръбичката доставя CO2 (въглероден двуокис) за надуване на корема; през друг се въвежда  миникамера, която транслира оперативното поле на монитор с възможност за многократно увеличение на изображението, базисно за прецизността на изпълнението; а през останалите – специфичните инструменти достигат до самия орган. С лапароскопския метод се избягва широкият разрез на коремната стена, което значително намалява както болничния престой, така и следоперативното възстановяване – болката е редуцирана, белезите са минимални, а рискът от инфекции нищожен. 

Какви са ползите за пациента:

• Намалена постоперативна болка.

• Скъсен болничен престой - до 1-2 дни.

• Ускорено време за възстановяване.

• Минимални белези.

• Прецизност и радикалност, особено при злокачествени заболявания.

В ЛЕЙЗЪР МЕД – София, Варна и Стара Загора се провежда ПЪЛЕН ПРЕГЛЕД НА ПРОСТАТА, включващ консултация с уролог, измерване на обема на простатата, измерване на остатъчна урина, туморен маркер ПСА.

Благодарим Ви! Вашето съобщение е изпратено. Нещо се обърка. Опитайте отново по-късно! Въведете коректен отговор!